Турлитава

Нејзините бујни гради и огромен задник прават таа да ги привлекува погледите каде и да се појави. За сценските настапи српската пејачка Тијана Остојиќ неретко ја гледаме во куси провокативни фустанчиња, а сличен стајлинг има и за ноќните излегувања. Ѕирнете дел од нејзините најсекси изданија!
| | веќе видена

На почетокот на 2016 година Моли Галберт објавила фотографија од своето тело со цел да го презентира такво какво што е. Пораката била со мотивирачки карактер, но исто така и многу поучна. Но, многумина имале што да и кажат. Имено, Моли во јануари објавила фотографија за да им покаже на сите како изгледало нејзиното тело еден вторник во декември 2015 година. А потоа почнале коментарите. Така нејзиното тело според мислењето на одредени е масно и дебело, додека за други токму онакво какво и самите би сакале да имаат. Но, сепак тоа не ја поколебало а напишала дека е многу важо како таа самата се чувствува во своето тело. Едни велат дека би убиле да имаат такво тело, додека другите велат дека би се убиле доколку имаат такво тело… но, тие негативни коментари не ѝ пречат. Таа одлучила покрај се да турка понатаму и да биде своја. Открила дека нејзиното тело сака протеини и овошје, но и сладолед. Но и дека јаде брза храна, но го балансира тоа со тренинзи.
сите 9 | | | веќе видена

“Векови ќе поминат, но од урнатините на нашите градови и споменици омразата кон оние кои се одговорни секогаш ќе расте одново, против народот кој е крив и кому можеме да му се заблагодариме за сето ова: Евреите и нивните следбеници.” Последната волја и тестамент на Адолф Хитлер заврши на 29-ти април, по полноќ. Двата документи, неговиот приватен и политички тестамент, фирерот ѝ ги издиктирал на својата секретарка, Трaудил Јунге, а отоа одлучил да се ожени со својата љубовница Ева Браун, со која бил во врска без прекин од 1932-та година. Ова е политичкиот тестамент на Адолф Хитлер, ви го пренесуваме во целост: Мојот политички тестамент Поминаа повеќе од 30 години од 1914-та година, кога го дадов мојот скромен допринос како волонтер во Првата светска војна, која ја водеше Рајхот. Во овие три децении, љубовта и верноста кон мојот народ ги водеа моите мисли, акции и мојот живот. Тие ми даваа сила да ги направам најтешките одлуки кои некогаш биле ставени пред смртник. Во овие три децении ја потрошив сета своја ...
сите 17 | | | веќе видена

Старлетата и пејачка Станија Добројевиќ конечно го покажа момчето. Таа веќе со месеци ги фотографира неговите раце, мускули, но лицето не сакаше да го покаже. Сепак конечно одлучи на јавноста да и го покаже партнерот поради кој ја запостави музичката кариера и настапите. Изгледа старлетата веќе е сигурна во љубовта и веќе нема што да крие.
сите 9 | | | веќе видена

На денешен ден ве потсетуваме на веста која минатата година беше пренесена ширум светот. Точно на Свети Ѓорѓи, Бекира Леврин од Љубљана го однела својот слеп син Ирнес (9) на изворот Ибрет (чудо) во Босна и Херцеговина. Таа му го измила лицето со вода од изворот, а за големо чудо тој прогледал. Детето почнало да плаче и ја прашало мајка си што прават сите тие луѓе околу него. Таа пак поради голем шок се онесвестила. – Го носев тука и минатата година за да го измие лицето, бидејќи цврсто верував дека оваа вода ќе го излекува, но Ирнес не сакаше да излезе од автомобилот. Беше слеп, а сега може да гледа! Нема да кажам дека легендата се оствари, но јас цврсто верувам во ова чудо од Бог. Немојте да го дарувате со пари, дајте му ги на некој што му се потрбни како благодарност до Бога – низ солзи им говорела на присутните пресреќната мајка. Сведоци на ова чудо биле повеќе од стотина луѓе, кои и помогнале на Бекира да се освести и смири, а детето го дарувале со пари.
сите 5 | | | веќе видена

Наскоро свадбени ѕвона кај македонското девојче. Каролина Гочева се сврши со својот сакан Михаил Корубин, а на фотографијата што ја објави на Инстаграм и со која ја соопштува веста за само неколку часа доби над 5.000 лајкови и низа коментари со желби за убав заеднички живот. Но нејзината долгогодишна пријателка Весна Петрушевска не можеше да се задоволи само со тоа, па својата возбуденост за среќата на Каролина ја изрази и на својот Фејсбук профил. На среќата и нема крај. Ќерка да сте вечни, насмеани, бескрајни насмевки .. ти ја заслужуваш најголемата среќа на овој свет, една од неколкуте светли и убави ликови во мојот живот. Среќна што те имам, топлина во душата… Едвај чекам да наздравиме заедно, љубов моја најмила!
сите 17 | | | веќе видена

Од друга страна, во фокус е и вториот круг на претседателски избори во Франција, кој може да ја одреди судбината не само на Франција, туку и на Европската Унија. Дали не очекуваат нови вооружени конфликти, или пак евентуално одделување на Франција од Европската Унија, ни преостанува да видиме. Можеби не сме свесни за тоа, но вестите како што се овие кои ги слушаме и читаме секој ден, во голема мера влијаат на вредноста на националните валути во тие земји како и производите на светскиот пазар. Така на пример во денот кој следеше по првиот круг на изборите во Франција еврото порасна 2% и достигна највисока вредност во последните пет месеци во однос на доларот. Заедничката европска валута исто така зајакна во однос на британската фунта околу 1,5% и на јапонскиот јен околу 2%. Од друга страна тензиите помеѓу САД и Северна Кореја влијаат на зголемување на вложувањето во сигурни инвестиции како што е златото, кое на средината на април достигна 1295 долари за унца, што е максимум за оваа година токму како реакција ...
сите 23 | | | веќе видена

Вистина е дека Фејсбук ја штити приватноста, меѓутоа одредени информации кои ги споделувате преку оваа мрежа, никој не би требало да ги знае. Фејсбук освен што помага во „убивање“ на здодевноста, ја загрозува и Вашата приватност, општествениот, социјалниот и економскиот статус, живот, но и работносто место. Роденден – особено ако го користите сопственото име и презиме ова е важна информација. Злонамерните хакери со неа можат многу лесно да дојдат до Вашата банкарска сметка. Бројот на телефон – нема потреба Фејсбук да го знае Вашиот број на телефон. Зошто да ризикувате тој да дојде до некој што има намера да не Ви даде мир? Повеќето од пријателите – според направени студии една личност може да развие 150 стабилни врски. Значи ако имате 3000 пријатели, само 4,1% се навистина корисни, а 13,6% од нив Ви даваат поддршка кога минувате низ емоционална криза. За да имате „здрав“ профил избришете ги они кои не Ви се потребни. Фотографии од малолетни членови од семејството – ако поставувате фотографии од нив само ...
сите 13 | | | веќе видена

Таа е сигурна дека мајката природа била доста дарежлива кон неа, па со полни гради самодоверба редовно чести со провокативни и разголени фотографии на социјалните мрежи. Македонската фолкерка со српско потекло, Марина Тошиќ, не го состави својот профил без фотки од плажа ама очекувано беше да понуди нешто повеќе, а тоа во случајов за тоа придонесоа белите танга бикини. „Си го сакам својот целулит“, напиша Марина како коментар за фотографијата, а бројните обожаватели веднаш и возвратија со бројни лајкови и коментари во кои едни и порачаа дека е жешка риба дури и со целулит. Други пак се изјаснија дека не гледаат ниту една точка од најголемиот женски проблем. Има или нема целулит, пресудете сами.
сите 5 | | | веќе видена

Тој праша, таа одговори ДА. Каролина Гочева се мажи, а Михаил Корубин е единствениот кој успеа да ја освои и да ја задржи наубавата македонска печајка. Каролина и Михаил се на патување во Париз, а уметникот го избрал токму градот на љубовта и уметноста за да го зароби срцето на пејачката. Очигледно бил во право. 37-годишната Каролина и 31-годишнот Михаил се во врска околу две години, а врската долго ја криеја од јавноста.
сите 45 | | | веќе видена

Двајцата мажи починале на лице место откако, додека риболовеле во барата кај Малошишта, удрил гром. Утврдено е дека причина за смртта била удар од гром, а телата на починатите севеднаш предадени на семејствата. Претседателот на Здружението на риболовци, Зоран Јовановиќ вели дека уште не ги знае сите детали. Според непотврдените информации, громот удрил во риболовската трска на едниот од нив. Од здружението на риболовци велат дека риболовот никако не се препорачува кога грми и дека тогаш е најопасно да се користат графитни трски. Тие додаваат дека треба многу да се внимава кога се користат графитните трски и кога се поминува покрај далековод
сите 11 | | | веќе видена

Синоќа, од удар од гром починаа 47-годишниот Саша Живковиќ и 31-годишиот Марјан Живковиќ. Во тажната поворка која се движела кон вечниот дом на овие две лица, имало стотина луѓе. Таткото на Маријан, Славиша изјавил дека неговиот син ретко одел на риболов, за разлика од Саша. Тие двајца отишле на риболов, но не се вратиле на време. Најблиските веднаш тргнале во потрага по нив. Кога ги пронашле веќе било предоцна за да им помогнат, тие двајцата биле мртви еден покрај друг. -„Беше страшно. Се чувствуваше мирис на изгорено месо, двајцата беа целосно модри. Мојот татко и понатаму во рацете ја држше графитната трска со која го привлекол громот. Трската беше целосно расцветана и запалена.“- изјавил Александар, синот на Саша.
сите 11 | | | веќе видена

„Почина другарот Тито!“, пред 37 години со солзи во очите на ТВ Дневникот изговори спикерот Миодраг Здравковиќ. Цела СФРЈ плачеше, загубата на другарот Тито беше вистинска трагедија иако се знаеше дека Јосип Броз Тито е тешко болен. Години подоцна се испостави дека Државната безбедност, по налог на тогашната врхушка, со месеци криела што всушност се случува. Дали Тито навистина умре на 4 мај? Дали, можеби, умре порано, во текот на празникот? Ако веќе многу години ја залажуваа јавноста за датумот на неговото раѓање, зошто не би лажеле и за датумот на неговата смрт? При крајот на април членовите на лекарскиот конзилиум соопштуваа за мало стабилизирање на состојбата на претседателот. Мнозинството граѓани тогаш празничните денови ги преобразија во пократок “одмор” се до 5 мај. Дводневните првомајски празници се празнуваа во четврток и петок. Кога во неделата на 4 мај попладне луѓето се вратија дома, на телевизиските екрани ги видоа сериозните лица на спикерите со црни вратоврски, а на радио пуштаа камерна ...
сите 14 | | | веќе видена

Сокот од портокал претставува најосвежителен пијалак коj нуди голем број здравствени придобивки и има позитивно влијание врз целиот организам. Редовното консумирање на 100% сок од портокал, особено наутро, резултира со воспоставување баланс на метаболизмот и забрзување на дигестивниот систем. Во текот на ноќта, додека спиете, телото создава дефицит на течности поради тоа што ги преработува хранливите материи и го регенерира телото. Поради ова, наутро организмот има голема потреба од течности и витамини. Со консумирање една чаша 100% сок од портокал, се задоволуваат 25% од дневната потреба на организмот од Ц витамин и исто така се буди чувството на свежина која ве исполнува со позитивна енергија и која ве води кон среќен и продуктивен ден. Натриумот и растителните влакна помагаат при намалувањето на телесната тежина, исфрлањето на масти и намалувањето на надуеноста во желудникот. Вива 100% сок од портокал е одличен за консумирање доколку се занимавате со некој спорт или сакате да го одржувате вашето тело ...
сите 13 | | | веќе видена

Военобезбедносната агенција на Србија заплени големо количество оружје во јужна Србија, кое илегално требало да биде транспортирано во Македонија. Се претпоставува дека оружјето било наменето за партиската инфраструктура на најглемите албански партии чии функционери учестввуаа во оружените судири во Македонијс и на КиМ, пишува „Блиц“, повикувајќи се на извори од ВБА.
сите 3 | | | веќе видена

Речиси секоја припадничка на понежниот пол знае да биде критична околу својот изглед и не ретко си наоѓа маани иако изгледа одлично. Оваа помисла не ја одминува ниту пејачката Викторија Лоба која неделава порано го стартуваше летото на една од грчките плажи каде секако се соблече во бикини за да се сонча. На својот официјален профил за своите следбеници и обожаватели Лоба сподели неколку фотографии на кои позира во црно бикини, а во описот дополни дека качила некој килограм повеќе, но тоа и се допаѓа. Повеќето беа изненадени од ова, бидејќи тешко се забележува било каква промена на нејзиното згодно и витко тело. Сепак, претпоставуваме дека дамите ќе ја сфатат оваа критика која Лоба си ја упати на сопствена сметка. Извор : Вистина.мк
| | веќе видена

Бајага и Емилија се во брак од 1989 година, а пред тоа се забавувале седум години и живееле заедно. Љубовта која им трае 35 години ја започнале во автобус каде што и се запознале. Бајага вели: Ема живееше во Земун, а се запознавме во автобус. За првпат во автобус и ја прашав дали сака да излезе со мене во недела, а таа кажа дека во недела не излегува. Потоа не поставував никакви прашања, тоа ми беше труба. После неколку месеци конечно излеговме- истакна Бајага за едно интервју за српски “Новости”. Извор : makedonijadenes.com.mk
сите 23 | | | веќе видена

Автопатот Демир Капија – Смоквица е едно од најголемите градежни достигнувања што Република Македонија ги памети до денес. Автопатот кој е со должина од 28 километри треба да биде готов до крајот на месецот. Видеото кое вчера го објавија од грчката компанија “Актор” која беше изведувач на работите на автопатот, е доказ дека се работи за вистинско совршенство и вистинско инженерско ремек дело. Погледнете:
сите 10 | | | веќе видена

Најпознатото фенг шуи правило вели дека првенствено е потребно да се ослободите од нередот за да во животот привлечете среќа и богатство. Фрлете ги сите непотребни работи, сета облека која не ја носите, подмачкајте ги вратите кои шкрипат а во просторот внесете свеќи и ѕвона. Но, постојат уште неколку важни правила. За да ги повикате парите во својот живот, во вашиот дом треба да ставите вазна со богатство која ќе ја наполните со парички или било што друго, што претставува богатство. Затворете ја и не ја отворајте освен кога сакате во неа да додадете пари. Уште една работа која треба да ја направите е да го преместите шпоретот доколку е поставен под прозор . Во вашата кујна шпоретот не би смеел да биде под прозорот, бидејќи тоа носи проблеми со парите. Мијалникот може да биде на тоа место, бидејќи на тоа место, низ прозорот преминува позитивна енергија. Шпоретот и мијалникот треба да бидат оддалечени, а ако не се, меѓу нив ставете зелено растение. Задолжително обрнете внимание и на просторот за благосостојба ...
сите 7 | | | веќе видена

next