Турлитава

Ивана Димитријевиќ, сосетка на 46-годишната загината Мирјана Петровиќ, прва скокнала да помогне на настраданата жена и нејзиниот 16-годишен син Дарко кои ги ...
сите 3 | | | веќе видена

Како што созреваме, нашите вкусови и ставови еволуираат. Талентираната Астхик Ракимова визуелно прикажа некои од промените кои настапуваат во љубовните односи ...
сите 2 | | | веќе видена

Празничните денови Даниел ги мина со мајка си Ружица, сопругата Христина и синот Давид. Тој им честиташе Велигден од Струга на сите негови пријатели и фанови. ...
сите 8 | | | веќе видена

Во последниве неколку дена руските воздухопловни сили извршиле неколку напади на позииците на Ал Каеда во сириската провинција Хама. Во тие напади се пресечени ...
сите 24 | | | веќе видена

Еден полицаец е убиен во оружена престрелка на Шанзелизе во Париз, јавуваат светските агенции. За жал, светските медиуми излегоа со вест дека починал и вториот ...
сите 133 | | | веќе видена

Амбасадорот на Република Македонија, Н.Е. Абдулкадар Мемеди, со највисоки државни почести, ја предводеше групата од 22 Амбасадори, кои учествуваа на аудиенција ...
сите 13 | | | веќе видена

Социјално-економскиот совет на Србија ја прифати иницијативата на Сојузот на самостојни синдикати на Србија и на УГС „Независност“ да се укинат пеналите за ...
сите 7 | | | веќе видена

Четири екипи во машка категорија се подготвуваат за финалните натпревари во генерацијата 2000/01. Филип Вардар, Гостивар Вардар, Општина Кисела Вода Вардар и ...
сите 107 | | | веќе видена

Многу луѓето не ги знаат овие информации , а можат, буквално да ви го спасат животот. Се однесуваат на предмети кои секојдневно ги користите, и состојбата во ...
сите 10 | | | веќе видена

next