Турлитава

Дали забележавте виолетво цвет во емотиконите на Фејсбук? Покрај смајли, срциња, цветови, кармини, штикли, круни, торти…од вчера има и виолетов цвет. Овој ...
сите 2 | | | веќе видена

Зоран Заев, претседателот на СДСМ, денеска го доби мандатот за составување нова влада од претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов. Иванов изјави ...
сите 441 | | | веќе видена

Кога на земјата би снемало кислород на само пет секунди, би дошло до тотален „распад на системот“ Имено на нашата планета би се случиле толку морничави ...
сите 3 | | | веќе видена

Збогум евра ! По “Брегзит” за ЕУ пристигна нов шамар, овој пат од Прага и тоа непосредно по разочарувачкиот самит на ЕУ во Рим. Додека сите европски лидери и ...
сите 21 | | | веќе видена

Дваесет и четири годишно момче било приведено поради агресивно однесување кон полицијата. Едно лице завршило во болница со скршен нос. Свадбата на Метју ...
сите 10 | | | веќе видена

Круната на Богородица од 19 век со околу 1800 скапоцени камења била украдена ноќта меѓу петокот и саботата од Музејот за религиска уметност во Лион. Според ...
сите 2 | | | веќе видена

Со почеток од 21:30 часот, овој Четврток (18.05) ќе започне да се емитува новиот документарен серијал на телевизија Ал Џезеира Балкан насловен како “ Загрозено ...
сите 7 | | | веќе видена

Старлетата Сораја Вучелиќ нема среѓа со автомобилите, по кршењето и палењето на автомобилот во Црна Гора, старлетата синоќа во Крагујевац доживеала сообраќајна ...
сите 10 | | | веќе видена

next