Потврдата дека на машката младинска репрезентација на Македонија местото и е во најсилното друштво треба да ја добиеме од 20 до 29 јули, на ЕХФ Шампионатот У20 ...
сите 8 | | | веќе видена

Кристијано Роналдо ја прифати спогодбата, за затајување на данок во Шпанија доби две години условна затворска казна, а на Шпанија ќе и искешира 13,5 милиони ...
сите 229 | | | веќе видена

Аргентина не само што не успеа да триумфира на Светското првенство во Русија, туку е едно од најголемите разочарувања. „Гаучосите“ беа елиминирани во ...
сите 23 | | | веќе видена

Добринко Илиевски е нов селектор на репрезентацијата на Македонија до 21 година, додека Горан Станковски ќе ја превземе селекцијата на Македонија до 19 години. ...
сите 9 | | | веќе видена

next