Александар Васоски, тренерот на Вардар беше многу лут по мечот со Шкендија. „Не сакам да зборувам за судии после вакво дерби, но не можам да издржам. Ова ...
сите 48 | | | веќе видена

Реал Мадрид запиша тежок и можеби непоправлив пораз во дуелот со Џирона на домашен терен во рамките на 24. коло на шпанската Ла Лига. „Кралевите" беа добри во ...
сите 66 | | | веќе видена

Познати се составите на двата тима за дербито Шкендија - Вардар. Кај Шкендија има можеби едно изненадување, а тоа е што го нема Жуниор. Сепак, Бразилецот беше ...
сите 48 | | | веќе видена

Македонската репрезентација се подготвува за последниот претквалификациски дуел против Романија за пласман на ЕП 2021 година. На првиот собир не се појавија ...
сите 41 | | | веќе видена

next