На три часа пред стартот на големото реванш-финале од Азиската Лига на шампиони во Техеран нема „игла кај да се фрли“. Фановите на Персеполис буквално се бореа ...
сите 12 | | | веќе видена

Искусниот чувар на мрежата на Шкупи, Суад Зендели на крајот од есенскиот дел ја завршува својата кариера како активен голман, а пред дерби дуелот со Вардар, ...
сите 40 | | | веќе видена

Кога играат старите лути скопски ривали Шкупи и Вардар, а посебно на Чаир, тогаш тоа е дерби на колото. Така е и во ова 14. коло кое се игра денеска со почеток ...
сите 35 | | | веќе видена

Екипата на Лестер ќе подигне статуа пред стадионот "Кинг Пауер Емирати", која ќе во спомен на трагично починатиот сопственикот на тимот, Вичај Шривадханапрабха ...
сите 15 | | | веќе видена

next