Повторно во листата на стрелците се запиша македонскиот интернационалец Никола Секулов, а освен нашиот играч во триумфот придонесоа уште Липари кој имаше два ...
сите 3 | | | веќе видена

Селекторот на Македонија, Јорданчо Давитков е презадоволен од крајниот епилог на оваа прва фаза од натпреварите. Јасно е, стигнавме до планираните две победи, ...
сите 85 | | | веќе видена

Најпрвин изненадувачки поведе тимот од Чаир со погодокот на Сержио во 29. минута од средбата. Претходно две шанси за Вардарци преку Новак и преку Максимов, но ...
сите 65 | | | веќе видена

Во новата сезона од Втората лига - Запад после четири кола ФК Тетекс нема ниту еден триумф, еднаш нерешено и три порази, а последниот го претрпе во саботата од ...
сите 11 | | | веќе видена

next