Искусниот чувар на мрежата на Шкупи, Суад Зендели на крајот од есенскиот дел ја завршува својата кариера како активен голман, а пред дерби дуелот со Вардар, ...
сите 28 | | | веќе видена

Кога играат старите лути скопски ривали Шкупи и Вардар, а посебно на Чаир, тогаш тоа е дерби на колото. Така е и во ова 14. коло кое се игра денеска со почеток ...
сите 29 | | | веќе видена

Екипата на Лестер ќе подигне статуа пред стадионот "Кинг Пауер Емирати", која ќе во спомен на трагично починатиот сопственикот на тимот, Вичај Шривадханапрабха ...
сите 14 | | | веќе видена

„Во прв момент ми се чинеше дека врз мене паднаа илјада килограми. Ова е мојата прва повреда во кариерата, и за жал, тешка", рече Мицевски. Една година подоцна ...
сите 2 | | | веќе видена

На денешната седница во „Куќа на фудбалот", Управниот одбор на Фудбалската федерација на Македонија донесе одлука за одржување на вонредно Генерално Собрание ...
сите 6 | | | веќе видена

Ист е случајот и со најновата листа на кандидати за претстојните мечеви на „аѕурите" против Португалија на 17. ноември во Милано во рамките од УЕФА Лигата на ...
сите 5 | | | веќе видена

next