Рајн Некар на гостувањето кај Келце беше совладан со 35-32 во одлична партија на екс-вардарците, Лука Циндриќ и Алекс Душебаев, двајцата мечот го завршија со ...
сите 17 | | | веќе видена

По големата победа на Вардар на гостувањето кај Монпелје во првото коло, фановите на социјалните мрежи испратија голем број критики оти МРТВ од оваа сезона ...
сите 86 | | | веќе видена

Најзаслужни за трите бода беа двајцата македонски репрезентативци Илија Несторовски и Александар Трајковски. Трајковски запиша по еден погодок и асистенција, а ...
сите 22 | | | веќе видена

Нема многу време за одмор за прволигашите. Стартот на сезоната се приближува, со тоа се забрзува и оној „процес" на подготовките кој влегува во завршната фаза, ...
сите 6 | | | веќе видена

next