Салата „Градски парк“ денеска ќе биде претесна за вистинските кошаркарски „гурмани“ на пресметките меѓу Работнички и МЗТ Скопје. Градските ривали го играат ...
сите 49 | | | веќе видена

Масимилијано Алегри, по се изгледа по крајот на сезоната ќе си замине од Јувентус. За неговите услуги се заинтересирани неколку клубови во Европа, меѓу кои се ...
сите 57 | | | веќе видена

Вечерва Вердер со пресврт го победи Шалке 04 со 4:2 во јубилејниот 100. меѓусебен првенствен меч. „Сините" поведоа со голот на Емболо во 26. минута, меѓутоа ...
сите 24 | | | веќе видена

Пред неколку дена се случил грабеж во куќата на менаџерот Брендон Роџерс. Како што наведува Би-Би-Си, во миговите на грабежот, во куќата биле неговата сопруга ...
сите 6 | | | веќе видена

next