Тренерот Докузовски вели дека неговите играчи заслужено се радуваат на новите бодови, иако имал проблеми изминатиот период со кроењето на составот. Го истакна ...
сите 37 | | | веќе видена

Нема послатка победа од онаа во големото дебри на македонската кошарка. Па уште и тоа што го чува беспрекорниот прволигашки ефект: пет – мечеви – пет победи. ...
сите 37 | | | веќе видена

На првиот собир се појавија дванаесет кошаркарки, од кои девет го одработија првиот тренинг. Репрезентативките Нена Трајчевска, Кристина Јаневска и Јелена ...
сите 7 | | | веќе видена

Избраниците на селекторот Рене Паурич го имаа првиот тренинг во Балзерс каде што ја темпираат формата за дуелот со нашата селекција, недостасуваше Сејхан ...
сите 80 | | | веќе видена

Кон крајот на месец ноември, сениорките ќе ги одиграат последните два меча во рамките на квалификацискиот циклус за континенталниот собир закажан за идната ...
сите 7 | | | веќе видена

Покрај наградата „Алфредо ди Стефано", предвидена за најдобар фудбалер, Лионел Меси го доби и признанието „Пичичи", која се доделува за најдобар стрелец. ...
сите 52 | | | веќе видена

next