На првиот собир се појавија дванаесет кошаркарки, од кои девет го одработија првиот тренинг. Репрезентативките Нена Трајчевска, Кристина Јаневска и Јелена ...
сите 13 | | | веќе видена

Избраниците на селекторот Рене Паурич го имаа првиот тренинг во Балзерс каде што ја темпираат формата за дуелот со нашата селекција, недостасуваше Сејхан ...
сите 21 | | | веќе видена

Кон крајот на месец ноември, сениорките ќе ги одиграат последните два меча во рамките на квалификацискиот циклус за континенталниот собир закажан за идната ...
сите 13 | | | веќе видена

Покрај наградата „Алфредо ди Стефано", предвидена за најдобар фудбалер, Лионел Меси го доби и признанието „Пичичи", која се доделува за најдобар стрелец. ...
сите 42 | | | веќе видена

next