Според мислење на редакцијата на „Спортмедиа", играч или најдобар поединец во неделното 21. коло е Виктор Ангелов од редовите на Шкупи. И не само што постигна ...
сите 41 | | | веќе видена

Игор Карачиќ и натаму не знае дали и следната сезона ќе остане во Скопје. Хрватскиот репрезентативец во интервју за СЕХА-лига зборува за својата кариера, за ...
сите 13 | | | веќе видена

Како што пишуваат италијанските медиуми речиси целиот состав на Јувентус по поразот на првата осминафинална пресметка од Атлетико Мадрид (2-0) во Лигата на ...
сите 10 | | | веќе видена

Рома ќе го отпушти Еузебио Ди Франческо ако римјаните не успеат да го поминат Порто во 1/8-финалето од Лигата на Шампионите, тврдат медиумите во Италија. Во ...
сите 116 | | | веќе видена

Звонимир Бобан, првиот оперативец на ФИФА заедно со Перлуиџи Колина, на конгресот во Абердин, ги представија седумте нови фудбалски правила кои би се ...
сите 4 | | | веќе видена

next