Роберто Гарсија Парондо немаше долг говор, монолог, после големиот триумф, напротив. Победата против европскиот шампион ја опиша со една реченица. „Многу сум ...
сите 149 | | | веќе видена

Унгарскиот првак ја искористи предноста на домашниот терен и преполовеноста на Кјелце кој поради приблемите со повредите, во Веспрем допатува само со 12 ...
сите 4 | | | веќе видена

Пелистер по 4. Коло во Втората лига – Запад се наоаѓа на претпоследното место на табелата. Денешниот пораз на свој терен од Струга Трим Лум се чини дека беше ...
сите 4 | | | веќе видена

Мечот практично од обложувачки аспект заврши „1 во 2", поведоа домаќините со голот на Елустондо во 12. минута после асистенцијата на Морено. Пресврт на ...
сите 18 | | | веќе видена

Сениорската репрезентација предводена од селекторот Игор Ангеловски во групата 4 од Лигата „Д", најпрвин триумфираше на гостувањето кај Гибралтар со 0:2. Со ...
сите 38 | | | веќе видена

Луис Хамилтон ја освои пол позицијата во својот Мерцедес, а помеѓу првите троја имаме возачи од три различна тимови. Британецот доминираше во квалификациите и ...
сите 57 | | | веќе видена

Италијанската натпреварувачка успеа да се закити со бронзата со звуците на антологиската македонска песна песна „Зајди, зајди". Потсетување дека оваа популарна ...
сите 39 | | | веќе видена

next