Лидерот Еурофарм Работник и по осмото коло во Супер-лигата е единствениот тим без пораз. Битолчани овој пат имаа лесна задача, на домашен терен го совладаа ...
сите 13 | | | веќе видена

Најзаслужен за трите бода на гостите беше францускиот интернационалец Плее кој забележа хет-трик со погодоци реализирани во 39., 48. и 52. минута од стадионот ...
сите 41 | | | веќе видена

Денеска на најдобар можен начин со победата над Вардар (1:0), беше приредена мала свеченост во знак на благодарност за искусчниот чувар на мрежата. Во текот на ...
| | веќе видена

next