Холандските медиуми пренесуваат како дел од навивачите на Бенфика ги нападнале оние на Ајакс пред еден хотел сместен недалеку од стадионот на португалскиот ...
сите 2 | | | веќе видена

Ајнтрахт Франкфурт во групата Х дојде и до четвртата победа остварена во Никозија над Аполон со 2:3 и заедно со Лацио беше подобар од Марсеј (2:1) ќе играат во ...
сите 27 | | | веќе видена

Најпрвин стрелаше Валбуена во 71-та, а потоа конечниот епилог го постави Фреј. Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас го одигра целиот меч, а воедно имаше и ...
сите 5 | | | веќе видена

Пред две недели во Мексико ја освои и петтата шампионска титула во Формула 1, но Луис Хамилтон веќе им се радува на новите предизвици. Британецот вели дека се ...
сите 68 | | | веќе видена

На македонската ракометна публика не и беа потребни дополнителни причини за да дојде да го проследи мечот меѓу Вардар и Барселона. Ова е една од оние пресметки ...
сите 94 | | | веќе видена

next