Од утринава постојано кружат информации дека Грегор Оцвирк го напуштил Вардар поради лоши односи со дел од раководството на тимот. Оваа вест ја пуштија ...
сите 3 | | | веќе видена

Да потсетиме, Гибралтар на 16. ноември на „Викторија" стадионот ќе ја пречека Ерменија, а три дена подоцна (19. ноември) на Националната Арена „Филип Втори" - ...
сите 47 | | | веќе видена

Игор Карачиќ и два дена по триумфот на Вардар против Мешков Брест е во центарот на вниманието, има и зошто. Блескавата партија на хрватскиот репрезентативец ...
сите 9 | | | веќе видена

Мејведер ќе се бори во Јапонија на „Стара година", против непоразениот кик-боксер Теншин Насукава. Уште не се знае под кои услови и по кои правила ќе се одржи ...
сите 16 | | | веќе видена

Кога реши Аријан Адеми да игра за Македонија, секако дека тоа беше големо изненадување за сите како во нашата земја така и во Хрватска. Сега, по сите овие ...
сите 3 | | | веќе видена

next