Јасно, Хулен Лопетеги е најголемиот виновник, за нив тука нема дилеми, но, и онаа друга страна носи голем дел од одговорноста. Дури 55.000 поддржувачи на Реал ...
сите 21 | | | веќе видена

Во првиот натпревар од 1/16 финалето во Кралскиот куп составот на Рајо Ваљекано ремизираше 2:2 на гостувањето кај Легањес иако имаше убава предност од 0:2 во ...
сите 29 | | | веќе видена

Во посета на репрезентативците на Македонија беше претседателот на Карате федерацијата на Македонија, Драган Стојановски, кој беше дел од еден тренинг, на кој ...
сите 4 | | | веќе видена

Стрелци на головите за кавадаречката екипа беа Роберт Митев во 64-та и Александар Мишов од пенал во 80. минута од средбата во Гевгелија. ГОЛОВИТЕ МОЖЕТЕ ДА ГИ ...
сите 3 | | | веќе видена

Пресметан пораз на Вардар на гостувањето кај Мешков Брест од 35-20. Челниците на клубот одлучија да го жртвуваат дуелот од регионалното натпреварување и да ги ...
сите 100 | | | веќе видена

Репрезентативецот на Република Ирска, Џејмс МекКлин, и оваа година во дресот на Стоук Сити нема да го носи специјалниот црвен цвет на својот дрес, со кој ...
сите 31 | | | веќе видена

next