Претседателот на шпанската Ла Лига, Хавиер Тебас, уште еднаш отворено застана против идејата за креирање на долгонајавуваната Европска Суперлига. Таквата идеја ...
сите 61 | | | веќе видена

По триумфот во Гевгелија над Кожув, тренерот на кавадаречкиот фудбалски вторлигаш Тиквеш, Љупчо Димитковски – Гањо не крие дека верува оти неговата екипа е ...
сите 3 | | | веќе видена

next