Петмина луѓе, вклучувајќи го газдата на Лестер, Вичај Шриваданапраба, починаа кога се урна хеликоптерот покрај стадионот „Кинг Пауер“. По големата трагедија ...
сите 83 | | | веќе видена

Откако по вчерашниот пораз на „ел Класико“ на „Камп Ноу“ стана јасно дека за Хулен Лопетеги завршува одисејата во Реал (М), сите го чекаат само официјалниот ...
сите 178 | | | веќе видена

И Лацио и Интер посакуваат наредната сезона да играат во Лигата на шампионите, за што одлучуваа и минатата сезона кога тимот од Милано во последното коло од ...
сите 35 | | | веќе видена

„Ако чекаме да се промени тренерот, ќе мора да се променат сите наши играчи", изјави Иско во одбрана на Лопетеги на прес-конференцијата во пресрет на „Ел ...
сите 231 | | | веќе видена

На стартот од вториот дел, поточо во 49. минута пенал изнуди македонскиот фудбалер Дарко Чурлинов за У19 Келн. Сигурен реализатор на ударот од белата точка ...
сите 10 | | | веќе видена

Последниот меч на Коку како шеф на стручниот штаб на Фенер беше поразот во неделата на домашен терен од Анкарагучу со 1:3. На овој меч за домаќините настапи ...
сите 32 | | | веќе видена

Сопственикот на „лисиците" Вишај Шриваданапраба, загина во падот на хеликоптерот после натпреварот од десетото коло од Премиер лигата помеѓу неговито Летсер и ...
сите 118 | | | веќе видена

11 кола, 11 победи. Ова е фантастичниот ефект на момците на Томас Тухел на стартот на новата сезона во Франција. Вечерва во последниот меч од тековното коло ...
сите 12 | | | веќе видена

next