И двајцата играат во делот на нападот во италијанскиот клуб, Кшиштоф Пјатек дојде од Краковиа и за краток период успеа да го привлече вниманието во Италија. Во ...
сите 2 | | | веќе видена

Во третото коло од најсилното албанско првенство составот на Партизани на домашен терен со 1:0 го совлада Кастриоти. Стрелец на единствениот гол беше Јасир ...
сите 35 | | | веќе видена

Поранешниот играч на Бостон Селтикс и член на легендарната генерација на сплитска Југопластика и на југословенската, подоцна и хрватска репрезентација, во ...
сите 13 | | | веќе видена

Пред своите гледачи Сепси успеа минимално со резултат 1:0 да го совлада тимот на Дунареа Калараши. Стрелец на единствениот погодок на оваа средба беше Марко ...
сите 5 | | | веќе видена

next