Српската одбојкарка Бојана Миленковиќ поради тешката повреда го пропушти завршниот дел од одбојкарскиот Мундијал во Јапонија и беше оперирана во Италија. Но со ...
сите 2 | | | веќе видена

По завршување на натпреварот меѓу Лестер и Вест Хем, хеликоптерот на газдата на домашниот тим загубил контрола веднаш по полетувањето и завршил на паркингот за ...
сите 200 | | | веќе видена

Дуелот меѓу Грција и Македонија во рамките на второто квалификациско коло за пласман на ЕП 2020 во Кожани е во центарот на вниманието. Вечерва претседателот на ...
сите 62 | | | веќе видена

Фудбалерите на германскиот менаџер Јирген Клоп на својот „Енфилд" со убедливи 4:1 триумфираа над Кардиф кој пак го доживеа својот седми пораз во Премиерлигата. ...
сите 11 | | | веќе видена

next