Тимот кој со голем успех оваа сезона го предводи нашиот тренер Емил Рајковиќ, застана на гостувањето во Њижњи. Загубија Казахстанците со (78:85), и ја прекинаа ...
сите 7 | | | веќе видена

Лауда направи чекор назад во закрепнувањето од трансплатацијата на белите дробови минатата година откако повторно бил примен во болница поради компликации ...
сите 7 | | | веќе видена

Исто така беше запрена победничката серија на Валенсија (пет победи по ред) во најсилниот шпански кошаркарски шампионат, а свој придонес во тоа имаше и Ненад ...
сите 5 | | | веќе видена

Тогаш, најдобрата машка македонска ракометна репрезентација беше воглавно сместена на 11. позиција, а оттогаш досега не се променило драстично котирањето... ...
сите 96 | | | веќе видена

next