Сопственикот на Лестер бил во леталото кое синоќа се урна во близина на „Кин пауер" стадионот во Лестер. Прво беше објавено дека милијардерот од Тајланд, роден ...
сите 183 | | | веќе видена

Каталонскиот гигант влегува со четири бода повеќе, иако не блеска сезонава, но ниту „кралевите" не можат да се пофалат со очајните резултати, па дури ја имаат ...
сите 66 | | | веќе видена

Познат е составот на македонската репрезентација, како што е веќе познато, сега само се потврди ќе настапиме со нов голмански тандем, Златко Даскалоски и ...
сите 46 | | | веќе видена

Српската одбојкарка Бојана Миленковиќ поради тешката повреда го пропушти завршниот дел од одбојкарскиот Мундијал во Јапонија и беше оперирана во Италија. Но со ...
сите 2 | | | веќе видена

По завршување на натпреварот меѓу Лестер и Вест Хем, хеликоптерот на газдата на домашниот тим загубил контрола веднаш по полетувањето и завршил на паркингот за ...
сите 200 | | | веќе видена

Дуелот меѓу Грција и Македонија во рамките на второто квалификациско коло за пласман на ЕП 2020 во Кожани е во центарот на вниманието. Вечерва претседателот на ...
сите 62 | | | веќе видена

next