Сакраменто Кингс стигна до својата трета победа во новата сезона од НБА лигата. Беа подобри од Вашингтон (116:112), но едне потег за време на мечот привлече ...
сите 4 | | | веќе видена

Во една колумна славниот Французин истакна дека фудбалот заслужува да го играат сите, без оглед на статусот и парите. Поради тоа предлага играчите да се ...
| | веќе видена

Водеше гостинот на гостувањето кај Ваљадолид се до судиското надополнување кога домаќинот постигна гол за конечни 1:1. Тоа беше еден фантастичен погодок од ...
сите 7 | | | веќе видена

Мируваа мрежите во првото полувреме, но затоа во второто само после две минути од неговото влегување на мечот, Сегре донесе предност за гостинскиот тим. Во ...
сите 21 | | | веќе видена

Денеска во попладневните часови бил одржан состанок во полицискиот оддел во Кожани во врска со безбедноста околу споменатиот меч. Значи, спречување на ...
сите 52 | | | веќе видена

next