Во февруари, Жерар Пике ќе го прослави својот 32.роденде, но професионален фудбалер ќе биде само уште наредната сезона, затоа што после тоа заминува во ...
сите 9 | | | веќе видена

По заминувањето на момците од златната генерација на Вардар, како и Раул Гонзалез, творецот на истата и еден од главните „виновници“ за титулата во Лигата на ...
сите 12 | | | веќе видена

Но сега е нешто малку поинаку. Моментално се трети на табелата, „Стадионот на светлината" е светски, а кога навивачите добро ќе се загреат. Тогаш им е скоро ...
сите 8 | | | веќе видена

next