Во неделата навечер, славниот Аргентинец стана првиот фудбалер кој успеал да запише 150 асистенции во Ла Лига. Засега Меси застана на 151 успешно додавање за ...
сите 40 | | | веќе видена

Марко Симоновски нема да се врати во напшито национален тим за претстојните мечеви од претквалификациите за пласмна на ЕП 2021 година. Одличниот бек-шутер на ...
сите 25 | | | веќе видена

next