Ајават Шриваданапрадбха изјави дека од неговиот татко во наследство добил голема задача и дека има намера да го продолжи тоа. Во пораката во која покажа ...
сите 45 | | | веќе видена

Дерек Роуз имаше своја вечер во дуелот со Јута Џез. Во отсуство на Џими Батлер, некогаш најкорисниот играч во НБА лигата оствари рекорд на кариерата од 50 ...
сите 107 | | | веќе видена

За спектакуларниот настап на Елизавета Туктамишева зборува целиот свет... Оваа 21 годишна руска лизгачка се осмели да изведе нешто што досега не сме имале ...
сите 9 | | | веќе видена

Со гол во последната минута од продолженијата, фудбалерите на Борусија (Д) успеаја да се изборат за место во осминафиналето на Националниот куп на Германија. ...
сите 15 | | | веќе видена

Работнички оствари триумф (3-1) над Победа на арената „Филип Втори" - Скопје, во рамките на 12.коло од Првата фудбалска лига на Македонија. После овој триумф, ...
сите 32 | | | веќе видена

next