Една од причините за тоа е што килограмите на боксерите не се совпаѓаа, или избегнувваа дуели со најдобрите. Така, од седум боксери на Баргала, кои се јавија ...
| | веќе видена

Македонскиот второлигаш Кораб од денеска има нов тренер. Како што објавија од клубот во продолжението од сезоната дебарскиот тим на кормилото ќе го има Менсур ...
сите 9 | | | веќе видена

Во рамките на 61. Светски конгрес на шаховската композиција (СКШК) во Охрид (1.-8.9.2018), организиран од ШК „Гамбит Асеко СЕЕ" и ШФМ, се одржа 42.- Светско ...
сите 3 | | | веќе видена

Оние кои го испратија гостувањето на белградски Партизан во Сарагоса, клубот за кој сега настапува некогашниот македонски репрезентативец, велат дека ...
сите 3 | | | веќе видена

Со победа (1:0) нашата фудбалската селекција У 19 го заврши настапот на турнирот во Летонија. А тој еден гол бевме подобри од селекцијата на Фарски Острови. ...
сите 30 | | | веќе видена

next