Во најсилната Лига А каде што се и најсилните европски репрезентации, „триколорите" кои ова лето ја освоија светската титула започнуваат против Германија на 6. ...
сите 29 | | | веќе видена

Каква година за хрватскиот фудбалер. Откако беше прогласен за најдобар фудбалер на Мундијалот во Русија, сега на церемонијата на УЕФА доби две награди, за ...
сите 114 | | | веќе видена

Бранителот на трофејот Реал Мадрид е во групата Г заедно со екипите на Рома, ЦСКА Москва и чешкиот Плзењ. Не може да се одвои некоја т.н. „група на смртта", но ...
сите 84 | | | веќе видена

На тој начин избраниците на менаџерот Стивен Џерард се пласираа официјално во групите на Лига Европа, и тоа почнувајќи од првото квалификациско коло кога за ...
сите 2 | | | веќе видена

next