Натпреварувањето во санкање на Светскито куп во германскиот Конигсен го одбележа тешката несреќа на Русинката Викторија Демченко. Во еден момент од трката, 23 ...
сите 5 | | | веќе видена

Тимот кој со голем успех оваа сезона го предводи нашиот тренер Емил Рајковиќ, застана на гостувањето во Њижњи. Загубија Казахстанците со (78:85), и ја прекинаа ...
сите 7 | | | веќе видена

Лауда направи чекор назад во закрепнувањето од трансплатацијата на белите дробови минатата година откако повторно бил примен во болница поради компликации ...
сите 7 | | | веќе видена

next