Ист е случајот и со најновата листа на кандидати за претстојните мечеви на „аѕурите" против Португалија на 17. ноември во Милано во рамките од УЕФА Лигата на ...
сите 5 | | | веќе видена

Легендарниот напаѓач го одигра последниот меч, Феникс загуби од Луисвил со 1:0 во финалето на плеј-офот од американскиот УСЛ куп. Дрогба најдобрите денови ги ...
сите 13 | | | веќе видена

Барселона е новиот противник на Вардар во Лигата на шампионите, меч кој ја дигна цела Македонија на нозе...Капитенот на македонскиот шампион, Стојанче Стоилов ...
сите 5 | | | веќе видена

„Во Дортмунд не патуваме како фаворити, туку како аутсајдери, за прв пат после долго време. Не можеме да кажеме да одиме таму по трите бода. Дортмунд во ...
сите 99 | | | веќе видена

После скоро половина век, односно 49.години од постоењето, загрепски Динамо се избор за европска пролет. Откако убедливо го победија тимот на Спартак од Трнава ...
сите 14 | | | веќе видена

Шансите за понатамошен пласман и теоретски ги загубија Даниел Мојсов и Иван Тричковски кои со АЕК Ларнака одиграа без голови 0:0 во Бугарија кај Лудогорец и на ...
сите 26 | | | веќе видена

next