Барселона е новиот противник на Вардар во Лигата на шампионите, меч кој ја дигна цела Македонија на нозе...Капитенот на македонскиот шампион, Стојанче Стоилов ...
сите 5 | | | веќе видена

„Во Дортмунд не патуваме како фаворити, туку како аутсајдери, за прв пат после долго време. Не можеме да кажеме да одиме таму по трите бода. Дортмунд во ...
сите 99 | | | веќе видена

После скоро половина век, односно 49.години од постоењето, загрепски Динамо се избор за европска пролет. Откако убедливо го победија тимот на Спартак од Трнава ...
сите 14 | | | веќе видена

Шансите за понатамошен пласман и теоретски ги загубија Даниел Мојсов и Иван Тричковски кои со АЕК Ларнака одиграа без голови 0:0 во Бугарија кај Лудогорец и на ...
сите 26 | | | веќе видена

Холандските медиуми пренесуваат како дел од навивачите на Бенфика ги нападнале оние на Ајакс пред еден хотел сместен недалеку од стадионот на португалскиот ...
сите 2 | | | веќе видена

Ајнтрахт Франкфурт во групата Х дојде и до четвртата победа остварена во Никозија над Аполон со 2:3 и заедно со Лацио беше подобар од Марсеј (2:1) ќе играат во ...
сите 27 | | | веќе видена

Најпрвин стрелаше Валбуена во 71-та, а потоа конечниот епилог го постави Фреј. Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас го одигра целиот меч, а воедно имаше и ...
сите 5 | | | веќе видена

Пред две недели во Мексико ја освои и петтата шампионска титула во Формула 1, но Луис Хамилтон веќе им се радува на новите предизвици. Британецот вели дека се ...
сите 68 | | | веќе видена

next