Сантјаго Солари оствари максимален ефект во првите два меча во кои го водеше тимот од Мадрид како прв тренер. И своето име, интересно, Солари веќе го впиша во ...
сите 42 | | | веќе видена

22-годишниот Русин во финалето денеска го совлада Новак Ѓоковиќ со резултат 2:0 во сетови 7:5 и 6:4 за еден час и 38. минути игра. Во првиот сет Ноле направи ...
сите 100 | | | веќе видена

Само 180 секунди подоцна израмни шпанскиот интернационалец Хернандез после асистенцијата на Полјакот Клих. Конечниот епилог беше поставен на стартот од второто ...
сите 2 | | | веќе видена

Гол-серијата на домаќините ја започна Дарко Чурлинов со погодок во 21. минута од средбата за водство од 1:0, а беше и асистент при третиот гол на својот тим, ...
сите 5 | | | веќе видена

Во дуел кој што имаше и хуманитарен карактер да им се помогне на Амина и Сара за лекување во странство, на кои што им е потребна коскена срж, а средствата од ...
сите 11 | | | веќе видена

Фото, Петр Стојановски Вардарци водеа после првото полувреме со погодокот на Д. Мицевски после половина час игра и најавија дека атакуваат на својата деветта ...
сите 45 | | | веќе видена

Бојан Трајковски и неговиот Атомерому стигнаа до уште една победа во шампионатот на Унгарија. Беа за два поени подобри во дуелот против Капошвари (83:81). А ...
сите 2 | | | веќе видена

Феноменалниот Финец во Хувентуд погоди скоро се што шутна во дуелот со „поштарите" од Мадрид, па нашиот млад кошаркар доби помал број на минути на ...
сите 3 | | | веќе видена

next