Ристо Магдинчев за „Спортмедиа", од стручен агол го коментира поразот на нашата селекција од Исланд 22:24, во последниот меч од групата на СП. „Да почнеме од ...
сите 158 | | | веќе видена

По две нерешени средби, ракометарите на Германија со победа ги завршија натпреварите во групата „А“. Денеска против Србија, ко-организаторите на шампионатот ...
сите 70 | | | веќе видена

Спортмедиа во Минхен, Марија Ковачева Македонската репрезентација не успеа да обезбеди место во главната рунда на Светското првенство, важниот дуел со Исланд ...
сите 146 | | | веќе видена

next