Во втората четвртина, ужасна сцена на теренот во Минеаполис. Сјајниот Карис Леверт незгодно доскокна на паркетот и го повреди зглобот на десната нога. На ...
сите 9 | | | веќе видена

Нашата најдобра селекција првиот дел од подготовките ги започна во швајцарското место Фусисберг каде што ќе одработи три тренинзи пред заминувањето во Вадуц в ...
сите 121 | | | веќе видена

Неодамна избраниците на селекторот Раул Гонзалез ги започнаа квалификациите за ЕП 2020, стартувајќи со победа над Турција и пораз од Грција. За дел од ...
сите 16 | | | веќе видена

Македонската сениорска репрезентација се спрема за петтиот претпоследен натпревар во УЕФА Лигата на нации против Лихтенштајн кој што ќе се одигра на 16. ...
сите 121 | | | веќе видена

next