ИНТЕР-БАРСЕЛОНА 1:1 (0:0) Икарди 87'/Малком 83' Натпреварот помеѓу Интер и Барселона започна онака како што заврши на „Камп Ноу". Доминација на Барса, Интер ...
сите 72 | | | веќе видена

На неполн час пред почетокот на дуелот во Белград помеѓу Црвена Ѕвезда и Ливерпиул, преполниот стадион „Рајко Митиќ" (поранешна „Маракана"), ја поздрави ...
сите 62 | | | веќе видена

на што веројатно никој не го очекуваше се случува вечерва во Белград. За огромна радост на армијата „црвено-бели“ навивачи, Црвена Звезда води по првото ...
сите 118 | | | веќе видена

Германскиот весник „Шпигел“ во период од четири дена ќе објави нови документи за финансиската измама на англискиот фудбалски шампион Манчестер Сити направена ...
сите 47 | | | веќе видена

Од друга страна не прекинуваат критиките на адреса на македонскиот репрезентативец Езгјан Алиоски за неговите досегашни игри. Една од легендите на Лидс, Ноел ...
сите 2 | | | веќе видена

Откако бразилскиот суд им ги одзема пасошите на Роналдињо и на неговиот брат поради неплатени долгови, излезе дека државата истите не може да ги наплати никако ...
сите 17 | | | веќе видена

Најавите на „СПОРТМЕДИА“ пред малку добија потврда од МКФ. Нашата најдобра кошаркарска репрезентација квалификацискиот дуел со Косово закажан за втори декември ...
сите 34 | | | веќе видена

next