Искусниот македонски репрезентативец Ѓоко Јосифов пред 15-тина дена беше претставен од Вардар како големо засилување во пресрет на вториот дел од сезоната, за ...
сите 4 | | | веќе видена

Челниците на Реал Мадрид сериозно размислуваат за напуштање на шпанската АЦБ лига, бесни од судиските одлуки во финалето на Купот на Шпанија, во кое со 94:93 ...
сите 22 | | | веќе видена

Пишува: Марија Ковачева Хаос во таборот на македонската репрезентација на три дена пред мечот со Романија, последен во претквалификациите за пласман на ЕП ...
сите 54 | | | веќе видена

Низ интернет порталите и натаму кружат фотографии и изјави од спектаклот. Секако, за нас во центарот на вниманието е Џеди Осман, направи потег, кој можеби нема ...
сите 36 | | | веќе видена

Ол-Старот не понуди егзибиции и интересни моменти како што му доликува еден ваков меч, во Шарлот изостанаа и атрактивните потези, немаше одбрана, без шутнати ...
сите 34 | | | веќе видена

Еурофарм Работник го претрпе вториот пораз во групната фаза од ЕХФ купот од Татабања (21:31) пред својата публика во Битола. Но, не е поразот тој што толку ...
сите 41 | | | веќе видена

Со се уште жешка глава по тешкиот пораз од Татабања во второто коло од ЕХФ купот, Гоце Ојлески, капитенот на Еурофарм Работник се обидуваше да ги најде ...
сите 41 | | | веќе видена

next