Репрезентативецот, Давор Здравковски вели дека оваа нова генерација има голем потенцијал, а двата контролни натпревари во главниот град на Црна Гора се добра ...
сите 15 | | | веќе видена

Во втората четвртина, ужасна сцена на теренот во Минеаполис. Сјајниот Карис Леверт незгодно доскокна на паркетот и го повреди зглобот на десната нога. На ...
сите 9 | | | веќе видена

Нашата најдобра селекција првиот дел од подготовките ги започна во швајцарското место Фусисберг каде што ќе одработи три тренинзи пред заминувањето во Вадуц в ...
сите 108 | | | веќе видена

next