Највисоката победа беше остварена во квалификациите за Светското првенство 1998 кога во Ешен беше декласиран Лихтенштајн со резултат 1:11. На последниот дуел ...
сите 52 | | | веќе видена

Важите за долгогодишен фудбалски работник кој одлично ги познава состојбите во македонскиот фудбал. Човек кој долго време е во Фудбалската федерација на ...
сите 6 | | | веќе видена

20-те клуба од Премиерлиграта ќе "донираат" по 250.000 фунти за извршниот директор на Премиер лигата, Ричард Скадамор, кој најави дека ќе ја напушти функцијата ...
сите 25 | | | веќе видена

Спаринг-партнерот со кој лани македонската машка ракометна репрезентација се „загреваше“ за Европското првенство во Хрватска, националниот тим на Србија и оваа ...
сите 5 | | | веќе видена

Англиски судија е суспендиран на три недели откако си ја заборавил паричката со која се одредуваат страните и почентната топка на натпревар од женската Премиер ...
сите 4 | | | веќе видена

Нашиот репрезентативец, Енис Барди смета дека Македонија на дуелот со Лихтенштајн мора да одигра внимателно и дисциплинирано, вели дека резултатот од Скопје не ...
сите 54 | | | веќе видена

next