Македонскиот првак и бранителот на титулата во СЕХА лигата, Вардар, заедно со хрватските претставници ППД Загреб и Нексе, како и белоруски Мешков Брест се ...
сите 86 | | | веќе видена

Баерн Минхен и Борусија Дортмунд остануваат на „иста бранова должина“ на табелата во Бундеслигата. А, малку недостасуваше „Баварците“ да се стекнат со ...
сите 14 | | | веќе видена

Бразилскиот фудбалер Андерсон Лопез, постигна четири гола за Сапоро, но за малку вториот гол ќе му беше последен во кариерата, а можеби и животот. Имено, при ...
сите 2 | | | веќе видена

Поранешниот претседател на Реал Мадрид, Рамон Калдерон, тврди дека португалскиот стратег Жозе Мурињо ќе го предводи мадридскиот клуб следната сезона. "Колку ...
сите 263 | | | веќе видена

next