Архива на вести за 12 Јануари 2017

Никој не објаснува во какви размери бил наводниот геноцид врз Албанците и од кого - од српските војски, од бугарските окупатори или од југословенската ...
сите 3 | | | веќе видена

Германец бил уапсен во Штип. Полицијата информира дека во 02 часот и 20 минути во полицијата во Штип бил задржан 25-годишниот А.С. од Хамбург, Германија. ...
| | веќе видена

За два дена цената на биткоинот забележа пад за повеќе од 30 отсто, откако Централната банка на Кина започна истрага за работата на најголемата платформа за ...
| | веќе видена

Сега, постои ризик дека пророштвото на Тафури ќе стане вистина, откако снег ја покри плажата во Саленто, пишува „Дејли мејл“. Италијанскиот Нострадаму, кој ...
сите 4 | | | веќе видена

„Не знам колку треба да важи овој принцип за коалиција со мандатар кој е обвинет за многу дела. Не знам дали овој принцип треба да важи во овој момент, бидејќи ...
сите 4 | | | веќе видена

Со полагање цвеќе на спомен-обележјата пред командата на Воздухопловната бригада (вбр) во касарната „Страшо Пинџур“ во Петровец и на местото на несреќата кај ...
сите 8 | | | веќе видена