Архива на вести за 12 Јануари 2017

Героски во неговиот текст се води на приказната на Заев дека тој е победник на изборите и прави од себе будала, поголем од Заев. Па очајува зошто нема некој од ...
сите 2 | | | веќе видена

Времето утре изутрина во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен ветер претежно од јужен правец. Преку денот облачноста постепено ...
сите 255 | | | веќе видена

Не знам дали нашион шутрак кој седи на претседателската фотелја веќе толку години ќе каже и нешто умно, колку за промена, кога ќе си заминува од функцијата. Не ...
сите 4 | | | веќе видена

Ракометната федерација на Македонија официјално реагирала до организаторот на Светското првенство во ракомет откако неколку киксови се заредија во низа. За ...
сите 18 | | | веќе видена

Жерард Пике испрати „отровни стрели“ кон шпанските судии обвинувајќи ги дека го фаворизираат Реал Мадрид во борбата за титулата во шпанската Примера, изјави ...
сите 3 | | | веќе видена

Според последните информации кои што доаѓаат од Сирија, наводно бил постигнат договор помеѓу милитантите и сириската војска за превземање на контролата над ...
сите 16 | | | веќе видена

Дали студот ќе донесе нафтена криза? Цистерните заглавени на граница, а нафтоводот Солун Скопје не работи. Откако поларните темепратури го замрзнаа протокот ...
сите 15 | | | веќе видена

“ДУИ нема префериран партнер во македонскиот блок”, но има безусловни услови, односно услови според принципот “земи или остави”, значи услови околу кои ...
сите 2 | | | веќе видена

Зимскиот распуст за учениците ќе биде продолжен за пет дена, односно наместо до 18 јануари распустот е продолжен до 23 јануари, одлучи Комисијата за заразни ...
сите 158 | | | веќе видена

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ организираше сопствен хуманитарен настан во Мелбурн, за да обезбеди средства за неговата фондација која го помага раниот развој ...
сите 230 | | | веќе видена

Седум години Валентино Роси и Хорхе Лоренцо беа цимери во гаражата на Јамаха. Односот помеѓу двајцата поранешни светски шампиони одамна е нарушен. За ...
сите 3 | | | веќе видена