Архива на вести за 12 Јануари 2017

На крајот од 19 и почетокот на 20 век, весниците биле преполни со приказни за фармите за деца каде родителите ги оставале несаканите новороденчиња на милост и ...
| | веќе видена

Времето во Македонија ќе биде многу студено, а преку денот претежно сончево со пораст на дневните температури. Утринската температура ќе се движи од минус 20 ...
сите 258 | | | веќе видена

Граѓаните и компаниите добиваат струја навреме, сите капацитети се ставени во функција и проблеми со снабдувањето нема. Електроенергетската состојба е стабилна ...
сите 50 | | | веќе видена

Во синоќешното издание на Фактор24 можевте да го проследите интервјуто со епископ Давид Нинов: „Тешко е да се разговара кога ви се закануваат со затвор“ , ...
сите 2 | | | веќе видена

Домашниот бенд "Бернајс пропаганда" и музичкиот фестивал "Таксират" ќе гостуваат на најпрестижниот европски фестивал и конференција "Еуросоник Нордерслаг", кој ...
сите 3 | | | веќе видена

Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа рано утрово ја оствари најголемата победа во својата кариера, прва на големите турнири и тоа на „Австралија ...
сите 228 | | | веќе видена

Тепачка изби во турскиот Парламент. Таа се случи меѓу пратениците од владејачката Партија на правдата и развојот и на главната опозициска Републиканска ...
сите 57 | | | веќе видена

Со бурек и полна трпеза, членовите на Друштвото за наука и уметност од Прилеп ја прославија Старата Нова година - празникот Василица. Традиционално беше ...
сите 101 | | | веќе видена