Архива на вести за 12 Јануари 2017

Некои мислења се дека станува збор за авион во мисија да ги уништи шпионските сателити или евентуално да послужи како вселенски бомбардер. Вселенскиот авион ...
| | веќе видена

Наместо во мирна и сплотена вечер и достојно да го прослават најголемиот Христијански празник, македонските иселеници во Германија ги помешале вредностите. ...
сите 7 | | | веќе видена

Гоца Тржан и Раша Новаковиќ постојано се во центарот на медиумското внимание поради наводните афери на нејзиниот сопруг. Пејачката во едно интервју прво ...
сите 11 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива во зимски услови по влажни коловози, со остатоци од снег. АМСМ предупредува дека поради ниски температури наместа е ...
сите 404 | | | веќе видена

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска ги повика државите членки на Европската Унија (ЕУ) да го зголемат нивото на безбедносна и одбранбена соработка ...
сите 77 | | | веќе видена

Ден по свеченето отварање и убедливата победа на Франција над Бразил на стартотод Мундијалот од денеска со полна програма почнуваат мечевите по групи. Во А ...
сите 141 | | | веќе видена

Денеска македонската машка сениорска ракометна репрезентација ќе го стартува настапот на Светското првенство во Франција. Избраниците на селекторот Лино Червар ...
сите 100 | | | веќе видена

Комисијата за вооружени сили на американскиот Сенат попладнево донесе одлука да му дозволи на пензионираниот генерал Џејмс Матис да застане на чело на ...
сите 16 | | | веќе видена