Архива на вести за 12 Јануари 2017

Иако овие денови температурите ќе бидат во благ пораст, можно е студеното време да продолжи до крајот на месецот. Студен бран го чека голем дел од Балканот, а ...
сите 257 | | | веќе видена

Популарната актерка Сиена Милер, во новиот филм на Бен Афлек, "Live By Night" ја игра фаталната Ирка Ема Гулд, а на новинарите на "E! News" им открила дека ...
сите 5 | | | веќе видена

Две деца на возраст од три и четири години починале од грип, објави Институт за јавно здравје во денешниот извештај. Едно од децата на возраст од три години ...
сите 55 | | | веќе видена

Жител на Тетово се претставил како инспектор и на кумановец му ветил дека ќе го ослободи син му од затвор. За ваквата услуга тој побарал и добил 20.000 евра ...
сите 39 | | | веќе видена

Ова е нештошто ниту една жена не би сакала да и се случи. Погледнете го ова видео каде фризерот се пошегувал со своите муштерики. Ова видео ќе ве насмее, но ...
сите 2 | | | веќе видена

Таа важи за една од најубавите пилоти во авио сообраќајот, а во моментов го управува хрватскиот Боинг 737 и е еден од најмалдите жени пилоти во светот. Таа е ...
сите 2 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива во зимски услови по влажни коловози, со остатоци од снег. АМСМ предупредува дека поради ниски температури наместа е ...
сите 400 | | | веќе видена

Македонските ракометари во Мец денес ќе го играат првиот натпревар од Б групата на Светското првенство во Франција. Првиот меч кој може да биде и клучен за ...
сите 145 | | | веќе видена

Забрана за движење на тешки товарни возила има на планинскиот премин Пресека и на патниот правец Маврово – Дебар каде за останатите возила е задолжително ...
сите 399 | | | веќе видена