Архива на вести за 12 Јануари 2017

Под влијание на нов влажен бран, од утре попладне во северозападните делови ќе има врнежи од снег, а на пониските места врнежи од дожд и снег, соопшти Управата ...
сите 387 | | | веќе видена

Прилично ни е јасно дека снимањето на секс сцени не може секогаш да помине без проблеми, а неуспешните сцени не се реткост ниту во филмовите за возрасни. ...
сите 8 | | | веќе видена

Во Македонија и утрово температурите се многу ниски, а дневните ќе бидат од минус четири до пет степени. Според Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР), ...
сите 255 | | | веќе видена

Ангола ќе биде следниот противник на Македонија во второто коло од групата Б во Мец. На Светското првенство во Франција нашата селекција денеска на стартот со ...
сите 6 | | | веќе видена

Две деца на возраст од три и четири години починаа од воспаление на мозокот предизвикан од грип. Децата едното од Гостивар другото од Кичево на Клиниката за ...
сите 55 | | | веќе видена

Управата за јавни приходи (УЈП), информира дека 25. јануари е последниот ден кога компаниите имаат обврска на работниците да им издадат збирна пресметка за ...
сите 56 | | | веќе видена

Али Ахмети чекајќи ја поканата од Никола Груевски ги скрчка условите за кои од ДУИ велат нема да има компромиси во текот на преговорите за идна влада кои се ...
сите 4 | | | веќе видена

Тврдењето на Али Ахмети дека Ниола Груевски е неприкосновен претставник на гласачите Македонци, е погрешно. Дел од коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ се ...
сите 7 | | | веќе видена