Премиера на филм Warner Bros. на својот Јутјуб канал го објави трејлерот за новото продолжение од филмот "Tomb Raider"новата приказна за Лара Крофт. Сигурно ја ...
сите 20 | | | веќе видена

Јапонската уметница Јукико Морита има извонреден концепт со наслов"Pampshade". Станува збор за светлечки тела кои се направени од брашно или поточно се работи ...
| | веќе видена

Есенскиот тренд за вашите фризури според најпочитуваните стилисти е едноставноста и лежерноста. Колку повеќе сте релаксирани толку повеќе ќе бидете растеретени ...
сите 7 | | | веќе видена

Тие двете се најсупешни и најдобро платени модели на свет .Беа центар на вниманиена забавата Swarovski Crystal Wonderland.Александра Амбросио и Наоми Кембел за ...
сите 2 | | | веќе видена

Жената секогаш ќе одвои од својот буџет за квалитетна чанта или чевли. За време на модната недела во Лондон ,англичанките прошетаа врвни модни дизајнерски ...
сите 13 | | | веќе видена

Џенет Џексон (51) се појави во јавноста со својот син Ајза после разидувањето со нејзиниот сопруг ,катарскиот бизнисмен Висам Ал Мана,со кого стапи во брак ...
сите 3 | | | веќе видена

Жан Пигоци фотограф Пред повеќе од 40 години, Жан Пигоци ќе направи со својот фотоапарат Лајка М4, преку стотина селфи фотографии со познати личности: актери, ...
сите 2 | | | веќе видена

Вчера, за прв пат во Македонија, Скопје имаше можност да ужива во невообичаена промоција на новиот парфем Ananda Tchai од колекцијата парфеми на престижниот ...
сите 3 | | | веќе видена

Септември е месецот на светските модни недели. Во моментов е актуелна онаа во Лондон, па за денешната комбинација се инспириравме од уличната мода за време на ...
сите 5 | | | веќе видена

Новата сезона е на прагот, а со тоа почнува и сезоната на нови, вкусни, есенски рецепти. Тиквата е една од најевтините и најчестите намирници речиси во секој ...
сите 21 | | | веќе видена

next