Познатата спортиска Линдзи Вон е една од најпопуларните, вниманието го привлече и поради успесите како скијачка, но и поради својата убавина. На Инстаграм ја ...
сите 7 | | | веќе видена

Во организација на Текстилно Трговското Здружение – Текстилен кластер од Македонија и во соработка со Моден викенд Скопје и Концепт Моден кластер оваа сабота ...
сите 7 | | | веќе видена

Кога едно парче облека оживува карактер, момент, спомен во кое се вложени часови рачна работа, посветен труд, уникатна идеја и перфектна изработка – тогаш тоа ...
сите 6 | | | веќе видена

Алтернативниот бенд „Garbage“ неодамна на социјалните мрежи објави дека седмиот албум е готов и дека во блиска иднина ќе биде достапен до консументите на ...
сите 3 | | | веќе видена

Македонската претставничка Андријана Илиоска, на изборот за убавина „Next world top model 2020" што се одржа во Бејрут, Либан, оствари голем успех освојувајќи ...
сите 4 | | | веќе видена

Иако ни следуваат студени денови, во модна смисла сме флексибилни и со добро смислени комбинации во нашиот стил може да вметнеме кратки панталони. И сето тоа ...
сите 13 | | | веќе видена

Ако политиката ја ставиме во сенка на модата, тогаш вест на денот е појавата на Меланија Трамп на последната претседателска дебата помеѓу Доналд Трамп и Џо ...
сите 26 | | | веќе видена

Голем број од луѓето за време на пандемијата со Ковид-19 своите работни обврски ги извршуваа(т) од дома. Помеѓу другото, тоа подразбира и видео повици, онлајн ...
сите 4 | | | веќе видена

Откако Џенифер Лопез деновиве беше фотографирана на улиците во Беверли Хилс, во за неа невообичаен аутфит, почнаа коментарите на социјалните мрежи околу тоа ...
сите 8 | | | веќе видена

Добро утро. Денеска е 22 октомври, Ден за подигање на свеста за ракот на дојка. Токму затоа, денеска облечете нешто розово. Нашиот предлог денеска е розов, ...
сите 3 | | | веќе видена

next