Жената, нејзините ритуали, нејзиниот глас низ историјата и во современото живеење – ја инспирираа Сара Бартон да создаде исклучително моќна колекција за ...
сите 6 | | | веќе видена

Првиот македонски „all girl fest" со симболичен наслов „Од ребро до рокенрол" се случува вечерва и утревечер (4. и 5. Октомври) во Младинскиот културен центар ...
сите 13 | | | веќе видена

Плетениот фустан е нашиот „мал црн фустан" во зима. Совршена варијанта е кога ќе се спојат функционалноста и естетиката, а плетениот фустан е идеален пример за ...
сите 6 | | | веќе видена

Брендот Пеко и оваа есен се потруди да ги задоволи сите потреби на потрошувачите кога се квалитетните обувки во прашање. Овој пат фокусот го ставаме на машките ...
сите 3 | | | веќе видена

Ако постоел некаков сомнеж дека Карл Лагерфелд веќе ги истрошил сите свои идеи за импозантна сценаографија за неговите ревии, веќе во следниот момент тој среде ...
сите 7 | | | веќе видена

next