Во просториите на „Клуб Матица“ академик Нада Поп-Јорданова ја промовираше својата нова книга насловена како „Поезијата и медицината – другата страна “. Во ...
| | веќе видена

Со песната „Дома", 13-годишната Марија Спасовска од Скопје, ќе ја претставува Македонија на детската „Евровизија 2018" што е закажана за 25 ноември во Минск, ...
сите 14 | | | веќе видена

Спрскиот весник „Блиц“ утринава ја пренесе веста што го потресе целиот регион - почина Милена Дравиќ. Дамата на српското глумиште последните денови воошто не ...
сите 97 | | | веќе видена

Конечно се случи и долгоочекуваната нова кралска свадба, овојпат на принцезата Јуџини и нејзиниот вереник Џек Бруксбанк и привлече огромно внимание во ...
сите 12 | | | веќе видена

next