Во петок, 18 јануари, со почеток во 20 часот, во Македонската опера и балет ќе биде изведено едно од ремек делата на Џакомо Пучини „ТОСКА". „Тоска" е приказна ...
сите 28 | | | веќе видена

Доколку ентериерното уредување и архитектурата ви се пасија, независно дали со тоа се занимавате професионално или едноставно се ваша лична „зависност" или пак ...
сите 5 | | | веќе видена

После јајцето кое го сруши рекордот на Кајли Џенер за најлајкувана фотографија, и во моментов има речиси 47. милиони допаѓања, на социјалните мрежи се појави ...
сите 25 | | | веќе видена

next