Познатата двојка, Пријанка Чопра и Ник Џонас викендов ја славеа љубовта. Нивната свадбена свеченост, поточно три свадбени свечености, кои изобилуваат со ...
сите 7 | | | веќе видена

Воздухот е еден од елементарните фактори што влијае на нашата здравствена состојба. Токму затоа кога условите се неповолни сите размислуваме во насока на тоа ...
сите 2 | | | веќе видена

Кога неодамна се доселивме во нова населба, првото нешто на што нè предупредија новите соседи беше тоа дека во маалото живеело некое момче со аутизам и често ...
сите 84 | | | веќе видена

next