Со Теодора Митровска имавме прилика да се запознаеме пред неколку години, кога вниманието ни го привлече со својата неконвенционалност во дефинирањето на ...
сите 5 | | | веќе видена

Иако денеска се чини дека е понеделник, со оглед на слободниот ден, малку е потешко да се подготвиме за работните обврски. По тој повод, носиме лежерна ...
сите 11 | | | веќе видена

Новата работна недела во која нè дочекаа и пониски температури, па затоа нашиот денешен предлог е топла есенска комбинација. Денешниот стајлинг е составен од ...
сите 3 | | | веќе видена

Утринава нè разбуди дождот, но тоа не е причина денот да го поминете дома. Со оглед на тоа дека температурата е пријатна, испијте го првото утринско кафе и ...
сите 6 | | | веќе видена

Песната ,,Дома,, во изведба на Марија Спасовска со која Македонија ќе се претстави на Детската Евровизија во Минск, Белорусија на 25 Ноември 2018 е веќе ...
сите 9 | | | веќе видена

next