Говорот за состојбата на Унијата е годишно обраќање на претседателот на САД кон Конгресот, кое е задолжително. Годинашното обраќање на Трамп се одржа неодамна, ...
сите 5 | | | веќе видена

Уште еден викенд е пред нас и тоа со убаво време, ако им веруваме на сајтовите за временска прогноза, па искористете го на најдобар можен начин. Доколку ...
сите 15 | | | веќе видена

Љубопитно ги пролистуваме Инстаграм профилите на светските дизајнери, знаејќи дека нивните пролетни колекции се веќе актуелни и во продажба, па според објавите ...
сите 19 | | | веќе видена

На неколку дена пред светската премиера на филмот „ Господ постои, името ѝ е Петрунија ”, Продукцијата „Сестри и Брат Митевски“ го објави и официјалниот ...
сите 6 | | | веќе видена

next