Архива на вести за 12 Јануари 2017

Никој не се фати за лопата, ниту градските, ниту општинските власти, а потфрлија и граѓаните кои не исчистија ни пред станбените згради. Заковани во мраз и ...
сите 55 | | | веќе видена

Балканскиот Нострадамус Мевлудин Дуванчиќ беше во емисијата на Огнен Амиџиќ. Тој погодува буквално се, погоди кога Халид Бешлиќ имаше сообраќајка и кога ...
сите 13 | | | веќе видена

35 годишната актерка Сиена Милер, која за потребите на филмот „Live By Night“ дури девет часа снимала сцени со водење љубов со Бен Афлек, за магазинот „Е! Њуз“ ...
сите 6 | | | веќе видена

Двете деца на возраст од 3 и 4 години од Кичево и Гостивар кои починаа од грип на Клиниката за детски болести имале воспаление на мозокот кое го добиле како ...
сите 7 | | | веќе видена

Ова е многу посебна кованица, која е вистинска скапоценост помеѓу нумизматичарите! Дали скоро го имате проверено паричникот? Можете добро да заработите ако ја ...
сите 10 | | | веќе видена

Ниските температури, но пред сѐ недостигот од храна, се причина волците да „мигрираат“ во населените места и да се прехранат, често напаѓајќи ги домашните ...
сите 2 | | | веќе видена

Водењето љубов со една девојка на која тоа е прв пат е многу покомплицирано отколку со некоја искусена. Мажите сакаат да зборуваат за оваа тема, веројатно ...
| | веќе видена

Легендарниот поп пејач Мики Јевремиќ 27. декември минатата година доживеа тежок мозочен удар, а веќе неколку дена е во кома. Здравствената состојба на пејачот ...
сите 36 | | | веќе видена