Кејт Мидлтон изгледаше како вистинска принцеза на својата венчавка со принцот Вилијам која се одржа во 2011 година во Лондон. За венчаницата беше заслужна Сара ...
сите 18 | | | веќе видена

Со втората изведба на „Сон на летната ноќ“ во Македонскиот народен театар (МНТ) вечерва во 20 часот завршува фестивалот „Иван се враќа дома“ кој се одржуваше ...
сите 25 | | | веќе видена

-Со истрајност, деноноќни дискусии и правни аргументи, пратениците на ВМРО-ДПМНЕ успејаа да го оневозможат гласањето за неуставниот Закон за јазици, кој ...
сите 14 | | | веќе видена

Кандидатите за градоначалници во сите општини во Република Македонија и град Скопје утре ќе потпишат Кодекс за фер и демократски избор, соопшти Државната ...
сите 42 | | | веќе видена

Сепак на крајот тој остана кај „росонерите" и го продолжи договорот, а неодамна во едно интервју добил прашање за тоа каде би можел да ја продолжи кариерата во ...
сите 9 | | | веќе видена

Вчера во Милано се одржа ревија на Донатела Версаче која беше посветена на нејзиниот брат, легендата на модниот дизајн, Џани Версаче. Ревија беше врвно ...
сите 15 | | | веќе видена

После загубени 4 месеци, владата и Таравари сфатија дека не можат да градат нов клинички центар на друга локација освен во рамките на клиничкиот центар каде ...
сите 58 | | | веќе видена

Продолжуваат градежните работи на Бул. Христијан Тодоровски Карпош – прва фаза, информира градоначалникот и кандидат за следен мандат на Град Скопје, Коце ...
сите 39 | | | веќе видена

Со македонската премиера на краткиот филм „Крајот на времето“ на македонскиот режисер Милчо Манчевски, а потоа и со премиерата на бугарско – македонската ...
сите 53 | | | веќе видена

На манифестацијата „Бела ноќ“ која оваа година ќе се одржи на 7 октомври, на плоштадот Македонија, со почеток од 21 часот ќе се одржи музички перформанс „Таго: ...
сите 10 | | | веќе видена

Согласно член 8-в од Изборниот законик, учесниците во изборниот процес ќе потпишат Кодекс за фер и демократски избори. Кодексот за фер и демократски избори ќе ...
сите 42 | | | веќе видена

next