Премиерот Зоран Заев, заедно со делегација од Владата, претставници на Европската Унија во Македонија денес пресекоа лента и свечено го пуштија во употреба ...
сите 120 | | | веќе видена

Чеченскиот лидер, Рамзан Кадиров, ги негира обвинувањата дека во Чеченија има кршење на човековите права велејќи дека тамошната ситуација е многу подобра ...
сите 3 | | | веќе видена

Силно невремено ја погоди Флорида, а торнадото поминал преку некои делови на градот Форт Валтон Бич. На социјалните мрежи се појавија невероватни снимки од ...
сите 5 | | | веќе видена

Стотици војници излегоа на протестите во Ереван, Ерменија кои се одржуваат веќе 11-ти ден затоа што демонстрантите го обвинуваат премиерот за корупција. ...
сите 28 | | | веќе видена

Поради асфалтирање на делницата Пршовце – Јегуновце, истата ќе биде затворена за сообраќај утре и задутре, информираат попладнево од Авто-мото сојузот на ...
сите 55 | | | веќе видена

Новиот автопат од Демир Капија до Смоквица во должина од 28,2 километри обезбедува значително скратување на времето на патување, ја зголемува безбедноста за ...
сите 125 | | | веќе видена

Единствена Македонија денеска во Владата поднесе иницијатива за донесување одлука за повлекување на одлуката за признавање на Косово што ја донесе македонската ...
сите 25 | | | веќе видена

Конект Фестивал е средношколски фестивал покренат по иницијатива на група ученици и поранешни ученици од четирите гимназии СУГС Јосип Броз Тито, СУГС Георги ...
сите 9 | | | веќе видена

Советот за македонски јазик и Министерството за култура на Република Македонија ја известуваат јавноста дека сите заинтересирани за полагање на испитот за ...
сите 4 | | | веќе видена

„Време е да го подигнеме гласот за сопствените права!", вели партијата во својот Првомајски проглас, објавен на Фејсбук Партијата ги повикува на протест ...
сите 21 | | | веќе видена

Мегафоните на власта почнаа да прават отстапница за неуспехот на преговорите за името, вели претседателската на „Глас за Македонија“. Во фејсбук статусот ...
| | веќе видена

next