Директорот на српската канцеларија за Косово, Марко Ѓуриќ за време на неговиот престој во Митровица изјавил дека за четири години Србија во северниот дел на ...
сите 21 | | | веќе видена

Германските власти не успеале да ја спречат манифестацијата... Дводневната манифестација под назив "Штит и меч" по повод роденденот на Хитлер организирана од ...
сите 7 | | | веќе видена

Министерството за здравство е во фаза на формирање Национално координативно тело за вакцинација, кое ќе има задача да го разработи целокупниот процес на ...
сите 76 | | | веќе видена

Владата преземала некои мерки за истражување, гонење и казнување на претставници кои извршиле злоупотреби, вклучително полицајци виновни за употреба на ...
сите 27 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи синоќа од 23 до 5 часот изутрина спроведе акциски контроли на подрачјето на СВР Скопје со цел откривање и санкционирање на ...
сите 75 | | | веќе видена

Ракетните удари на Сирија на 14 април, под водство на САД, е легален и оправдан САД се подотвени да употребат сила против Руија во Сирија, и веќе ја ...
сите 64 | | | веќе видена

Фокусот е ставен на решение за името, а не на рокови. Сега е вистинскиот момент да се најде решение. Влегуваме во самата суштина, во најсуптилните детали каде ...
сите 81 | | | веќе видена

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај на семејствата на терористите дојдени од Косово во Диво Насеље им додели финансиска помош, а косовските правосудни органи ...
сите 173 | | | веќе видена

Филмот „Исцелител“ на режисерот Ѓорче Ставрески е добитник на награда за најдобар дебитантски филм на филмскиот фестивал Let’s CEE во Виена, Австрија. ...
сите 89 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека ќе се појави како сведок во случајот „Монструм" доколку тоа од него го побара судот. Сите материјали кои ги имал за ...
сите 173 | | | веќе видена

Поп-ѕвездата Аријана Гранде ја издаде својата прва песна по терористичкиот напад во 2017 година, што се случи за време на нејзиниот концерт во Манчестер. ...
сите 9 | | | веќе видена

next